Automatyka w klapach

Dla naszych klientów proponujemy systemy sterowania klapami umiejscowionymi w świetlikach dachowych. W zależności od rodzaju klap i potrzeb inwestora dobieramy odpowiednią automatykę.

Dla klap dymowych stosujemy automatyczne otwieranie wyłazu do 90° przy wzroście temperatury powietrza w pomieszczeniu celem jego oddymienia i odprowadzenia nadmiaru ciepła. Klapy te mogą być także podłączone do przeciwpożarowego systemu elektrycznego całego obiektu informującego o zaistniałym niebezpieczeństwie. Z kolei klapy oddymiające dostarczające świeże powietrze do hal produkcyjnych mogą być sterowane elektrycznie z systemem synchronizacji kilku klap bądź też otwierane mechanicznie.

Dla wygody proponujemy centralę pogodową, która reagując na zmiany czynników atmosferycznych wiatr, opady - steruje systemem zamykania i otwierania klap. Możemy również zastosować czujniki wewnątrz obiektu, na skutek których klapy otwierają się po przekroczeniu górnej wartości histeryzy, a zamykają się gdy temperatura osiąga jej dolną granicę (przykład histeryzy temperaturowej 22° 27°C).

Wykonujemy również kompletne instalacje elektryczne celem podłączenia klap ze sterowaniem według potrzeb klienta.

Formularz kontaktowy