Świetliki dachowe i pasma świetlne

Firma TECH-PLAST SYSTEM oferuje naświetla dachowe tzw. świetliki pełniące funkcję doświetlającą hale produkcyjne, usługowe, magazynowe itp. Głównym zadaniem jest dostarczenie wielko powierzchniowym obiektom naturalnego światła słonecznego, oszczędzając tym samym zużycie energii przez sztuczne oświetlenie. Dzięki zastosowaniu naszej technologii możliwy jest montaż świetlików dachowych nieobciążający dodatkowo konstrukcji dachu. Dużą wagę przykładamy do trwałości i jakości wykonania, w związku z czym nasze produkty cechuje estetyczny wygląd i długoletnia wytrzymałość. Do produkcji używamy jedynie sprawdzonych materiałów najwyższej jakości dzięki czemu mamy pewność, że nasze świetliki dachowe są odporne na upływ czasu.

Budowa świetlika

Świetliki produkowane przez naszą firmę składają się z podstawy nośnej z blachy ocynkowanej ocieplonej styropianem bądź wełną, konstrukcji aluminiowej oraz pokrycia z poliwęglanu komorowego mocowanego elementami systemowymi do podstawy konstrukcyjnej. Rodzaj poliwęglanu dobieramy najodpowiedniej dla danego obiektu pod względem termicznym oraz wielkości zapotrzebowania na światło. Ponadto wykonujemy opierzenia zewnętrzne naświetla w kolorze RAL dachu, tak by wkomponowywał się w całość obiektu. Projekty wykonujemy zarówno dla nowopowstałych budynków przystosowanych do zamontowania świetlika, a także dla obiektów istniejących dłuższy czas. Zespół naszych monterów świadczy bowiem usługi wycinania otworów pod konkretne naświetla. Oferujemy również świetliki posiadające klasyfikacją ogniową NRO.

Rodzaje naświetli

Produkujemy różnego rodzaju naświetla dachowe. Począwszy od świetlików punktowych o niewielkich wymiarach doświetlających niewielkie przestrzenie bądź punktowo konkretne części danej hali po pasma świetne pojedyncze bądź grupowe mające zastosowanie w długich i bardzo rozległych obiektach, wówczas pasma dochodzą nawet do kilkutysięcy m2 na jednym obiekcie.

Biorąc pod uwagę kształt świetlików wyróżniamy naświetla:

Płaskie (jedno- lub dwuspadowe) oraz łukowe montowane w zależności od charakteru danego obiektu oraz od preferencji inwestora. Świetliki płaskie umiejscawiane są głównie w połaci dachu jako niewielkie doświetlenia. Natomiast naświetla łukowe najpopularniejsze - montujemy w większości przypadków w kalenicy budynku co jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne aniżeli zastosowanie w tym miejscu naświetli płaskich dwuspadowych. Ponadto w niewielkim stopniu obciążają konstrukcję dachu, ułatwiają swobodny spływ wody opadowej oraz uniemożliwiają gromadzenie się śniegu na jego powierzchni. Należy wspomnieć, iż niezależnie od kształtu montujemy zawsze podstawy nośne naświetla by zachować jego 100% szczelność przez lata.

Natomiast uwzględniając miejsce montażu oferujemy świetliki kalenicowe biegnące w kalenicy budynku, czyli na szczycie konstrukcji dachowej. W zawiązku z tym świetliki tego typu dają najwięcej równomiernego doświetlenia w danym pomieszczeniu. Natomiast świetliki dachowe zlokalizowane w połaci dachu tzw. świetliki połaciowe dają światło jedynie dla części obiektu, która wymaga go najwięcej np. stanowisko biurowe danej hali.

Nie mniej jednak każdy rodzaj świetlika spełnia swoje główne funkcje, jednakże w zależności od rodzaju i przeznaczenia inwestycji, a także od jej umiejscowienia zależy jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni.

Nasza firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowników dzięki czemu gwarantujemy kompleksową obsługę zarówno w kwestii doradczej, projektowej jak i wykonawczej. Do każdego inwestora podchodzimy w sposób indywidualny tak by w 100% sprostać jego oczekiwaniom. Ponadto każde naświetle dobieramy i projektujemy pod konkretną inwestycję nie ma u nas standardów.

Formularz kontaktowy