• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

Nowoczesne doświetlenie dachowe
18-07-2020

Czym charakteryzuje się nowoczesne doświetlenie dachowe?

W obiektach przemysłowych od wielu lat stosuje się specjalne świetliki dachowe. Element ten pełni dwie podstawowe funkcje: zapewnia lepsze oświetlenie wnętrza, a jednocześnie, znacznie poprawia wentylację. Nowoczesne doświetlenie dachowe odznacza się znacznie większą efektywnością niż konstrukcje stosowane przed laty. To sprawia, że wiele firm decyduje się na modernizację lub montaż funkcjonalnych świetlików dachowych. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania? 

W jaki sposób skonstruowane są świetliki dachowe?

To specjalny system doświetlenia, który od lat znajduje zastosowanie w obiektach przemysłowych. Współczesne doświetlenie dachowe to lekka, aluminiowa konstrukcja z przeszkloną powierzchnią. Zaletą wykorzystanych materiałów jest lekkość konstrukcji. Świetliki dachowe mogą posiadać dowolny kształt, tak, aby zapewnić optymalny przepływ naturalnego światła słonecznego. Kształt świetlików jest także uzależniony od prawidłowej wentylacji obiektu.

Firmy decydujące się na montaż takiego systemu muszą pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim, doświetlenie musi być zgodne z normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednocześnie, powinno spełniać wymogi przeciwpożarowe.

W jakim celu stosujemy doświetlenie dachowe?

System doświetlenia ma spełniać dwie podstawowe funkcje. Najważniejszą kwestią jest zapewnienie większej ilości światła w budynku. Jest to szczególnie istotne w przypadku wysokich hal przemysłowych, w których wykonywane są prace wymagające dużej precyzji. Nowoczesne doświetlenie dachowe pozwala dostarczyć nawet kilkadziesiąt procent światła więcej, co przenosi się na imponujące rozjaśnienie wnętrza.

Drugą funkcją jest lepsza wentylacja w obiekcie. To kolejny istotny aspekt, biorąc pod uwagę przekrój dużych budynków przemysłowych. Świetliki dachowe zapewniają pracownikom większy komfort, a także należyte bezpieczeństwo pracy. W wielu budynkach jest to zatem podstawowy wymóg nałożony przez normy przeciwpożarowe oraz BHP. Wiele firm decyduje się na montaż świetlików, zdając sobie sprawę, że będzie to miało korzystny wpływ na wydajność pracowników.

Wieloletnie doświadczenie w realizacji doświetlenia dachowego

Nasza firma dysponuje wieloletnim doświadczeniem oraz specjalistyczną wiedzą potrzebną do projektowania i montażu efektywnego doświetlenia dachowego. Mieliśmy okazję współpracować z wieloma obiektami przemysłowymi, dzięki czemu, znamy powszechne trudności wynikające z konstrukcji stosowanych w budynkach starszego typu.

Do każdego projektu podchodzimy z należytą estymą. Po dokładnym zapoznaniu się z projektem budynku opracowujemy system doświetlenia, który zagwarantuje największą efektywność. Korzystamy wyłącznie z solidnych i lekkich materiałów, które nie obciążają konstrukcji budynku. Zajmujemy się także wymianą starych świetlików na nowoczesne systemy. Projektowane przez nas doświetlenie dachowe spełnia wymogi przeciwpożarowe oraz normy BHP.

Rola nowoczesnych świetlików dachowych w przemyśle

Z pomocą odpowiedniego doświetlenia dachowego, obiekty przemysłowe gwarantują pracownikom większy komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Jest to szczególnie istotne na liniach produkcyjnych, gdzie sporym utrudnieniem może być niedostateczna ilość światła oraz wysokie temperatury. Świetliki dachowe gwarantują optymalną ilość światła, a także usprawniają wentylację, dzięki czemu, pracownicy na hali mogą liczyć na większą wygodę.

Na przestrzeni ostatnich lat, doświetlenie dachowe uległo znaczącej modernizacji. Zamiast ciężkich konstrukcji stalowych, stosowane są aluminiowe konstrukcje z przeszklonymi powierzchniami. Takie świetliki nie obciążają dachu, a jednocześnie, zapewniają większą funkcjonalność w odróżnieniu od systemów dawnego typu. Biorąc pod uwagę wzrost wydajności pracowników, montaż nowoczesnych świetlików oznacza dla wielu firm inwestycję długoterminową. Troska o komfort i bezpieczeństwo pracowników korzystnie wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku firmy.