• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

19-08-2020

Ile kosztują nowoczesne świetliki dachowe?

Wszechstronne korzyści oferowane przez nowoczesne świetliki dachowe sprawiają, że coraz więcej firm interesuje się taką inwestycją. Często pojawiają się oczywiście pytania o koszty takiego systemu. Cena świetlika dachowego jest ustalana indywidualnie na podstawie opracowanego projektu. Mamy jednak dobrą wiadomość – biorąc pod uwagę niewygórowane koszty materiałów, poliwęglanowe pasma świetlne nie wiążą się z dużym wydatkiem. Co szczególnie istotne, jest to opłacalna inwestycja długoterminowa, która zaoferuje wiele zalet.

Jakie czynniki są uwzględniane przy wycenie świetlików dachowych?

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i w oparciu o oczekiwania klienta. Uwzględniamy również specyfikę budynku, aby stworzyć pasma świetlne oferujące najlepszy efekt. W naszej ofercie znajdują się różne typy naświetli dachowych: łukowe, płaskie, kalenicowe, trójkątne. W zależności od specyfiki obiektu, wybierane jest system oferujący najwięcej światła dziennego, a także lepszą wentylację oraz klimatyzację wnętrz użytkowych. Na podstawie powyższych czynników obliczana jest cena za m2 świetlika dachowego. Biorąc pod uwagę ilość zmiennych, wycena zawsze ma charakter indywidualny, a zatem możliwe jest podanie uśrednionych cen.

Świetliki dachowe cennik

Przedział cenowy jest bardzo duży. Za najtańsze świetliki dachowe zapłacimy ok. 100 PLN za m2. Natomiast średnia cena świetlika dachowego mieści się w przedziale od 200 do 350 PLN. Oczywiście dostępne są również najbardziej zaawansowane systemy wyposażone w mechanizmy automatyczne, które przydają się do zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego. Wówczas, cena świetlików dachowych przemysłowych może sięgać 500-600 PLN. W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest jednak zmieszczenie się w uśrednionym przedziale.

Czy warto zainwestować w świetliki dachowe?

Zdecydowanie tak! To inwestycja długoterminowa, która korzystnie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort pracowników hali przemysłowej lub magazynu. Nowoczesne naświetla mogą być wyposażone w automatycznie otwierany wyłaz przeciwpożarowy. Istnieje również możliwość ręcznego dostosowania uchylenia przeszkleń, tak, aby poprawić wentylację i klimatyzację wnętrza. To wszystko wpływa oczywiście na cennik świetlików dachowych. Nasza firma zawsze uwzględnia jednak normy bezpieczeństwa i higieny pracy, a także bezpieczeństwo pożarowe obiektu.

W produkcji świetlików wykorzystywane są materiały najwyższej jakości: aluminiowe profilowe oraz przeszklenia wykonane z poliwęglanu komorowego. Dysponujemy nowoczesną technologią, która umożliwia szybką i precyzyjną obróbkę metali oraz tworzyw sztucznych. Cena świetlików dachowych nie jest zatem wygórowana, biorąc pod uwagę wszechstronne zalety tego systemu. Nasza firma realizuje również renowacje naświetli, która polega na wymianie przestarzałych świetlików na nowoczesne, lekkie systemy, które nie obciążają konstrukcji budynku.

Świetliki dachowe dostosowane do potrzeb klienta

Przy każdym projekcie bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby klienta oraz specyfikę budynku, która decyduje o tym, jakie pasma świetlne okażą się najbardziej efektywne. Przestrzegamy również norm jakości oraz klasyfikacji NRO. Współpraca obejmuje indywidualny projekt, szybką produkcję oraz wygodny montaż zamówionego systemu. Cena świetlika dachowego jest ustalana na podstawie wybranego typu, rozmiaru oraz dodatkowych funkcji. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, w celu omówienia szczegółów oraz ustalenia indywidualnej wyceny.