• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

25-03-2019

Modernizacja naświetli dachowych

W swej ofercie posiadamy usługi kompleksowych remontów naświetli dachowych. Dzięki naszym działaniom pasma świetlne nabierają nowoczesnego i praktycznego charakteru, a połacie dachów zostają pozbawione nadmiernego obciążenia. Profesjonalny remont naświetli to sprawdzony sposób na wpuszczenie do wnętrza znacznie większej ilości światła. Sprawdź, na czym polega oraz jakie korzyści oferuje remont pasm świetlnych.

Na czym polega remont pasm świetlnych?

Przeprowadzamy całościowe renowacje pasm świetlnych z wymianą przestarzałych konstrukcji stalowych z pokryciem szklanym, które w znaczny sposób obciążają konstrukcje dachu. Wymieniamy je na lekkie podkonstrukcje aluminiowe z kryciem płytami poliwęglanu komorowego w systemie profili dociskowych z uszczelkami i taśmami paroprzepuszczalnymi, dzięki którym dostarczamy do pomieszczeń dużo więcej naturalnego światła słonecznego. Korzystamy wyłącznie z najsolidniejszych materiałów, aby zapewnić wieloletnią trwałość konstrukcji.

Podczas modernizacji naświetli możliwe jest ich dostosowanie do przeznaczenia pomieszczenia, nad którymi się znajdują. Mianowicie można zamontować w ich paśmie  klapy przewietrzające, dzięki którym dany obiekt zyska dodatkową wentylację, jak również dostosować świetlik do wymogów przeciwpożarowych, montując go w klasie NRO. Realizowane prace są w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb obiektu oraz oczekiwań klienta.

Jakie korzyści oferuje remont naświetli?

Specjalistyczny remont pasm świetlnych jest potrzebny ze względu na nieestetyczny wygląd stosowanych dawniej naświetli. Firmy pragną zadbać o lepszy wygląd swojego obiektu, co korzystnie wpływa na odbiór marki przez klienta. Remont pozwala zastąpić stare naświetla nowoczesną i estetyczną technologią, dzięki czemu, obiekt prezentuje się dużo lepiej. Jest to oczywiście widoczne także z wnętrza budynku. Co szczególnie istotne, wyremontowane pasma świetlne wpuszczają dużo więcej światła, co automatycznie wpływa na rozjaśnienie wnętrza.

Kolejną kwestią są normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Przestarzałe naświetla stanowią element ryzyka, ponieważ obciążają dach, co osłabia konstrukcję całego budynku. Remont pasm świetnych pozwala wymienić ciężkie elementy i zastąpić je wytrzymałymi, lekkimi materiałami. Przeprowadzone prace pozwalają dostosować budynek do norm BHP, a także wymogów przeciwpożarowych. Nowe naświetla są dużo bardziej efektywne i poprawiają wentylację w budynku. Szeroki wachlarz korzyści sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzenie takich prac.

Oto efekty naszej pracy:

Jedną z modernizacji, którą przeprowadziliśmy był remont w miejscowości Kudowa Zdrój, gdzie trójkątne, szklane świetliki na zardzewiałej konstrukcji stalowej wymieniliśmy na świetliki łukowe z klapami przewietrzającymi.

Remont pasma świetlnego

Remont naświetla dachowego

 

Kolejny remont przeprowadziliśmy w miejscowości Nowy Tomyśl, tu wymianie podlegały płyty z poliwęglanu komorowego oraz klapy przewietrzające.

Remont naświetla dachowego w Nowym Tomyślu Nowy świetlik trapezowy na dachu

Zainteresowany naszą ofertą skontaktuj się z nami teraz!