• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

świetlik dachowy
21-02-2019

Świetliki dachowe – dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad ulokowaniem na swojej hali produkcyjnej, magazynowej czy usługowej naświetli dachowych? Nie wiesz czy zainwestować w tego typu rozwiązanie?

Oto kilka powodów, dla których warto:


Naturalne źródło światła

 

Dzięki świetlikom zamontowanym w kalenicy lub na połaci dachu we wnętrzu pomieszczeń zrobi się zdecydowanie jaśniej. Świetliki zapewniają bowiem o wiele więcej światła słonecznego aniżeli okna pionowe montowane w ścianach. Ze względu na dobre właściwości płyt kryjących, nawet w pochmurne dni w halach robi się jasno i przyjemnie, a koszty związane z oświetleniem pomieszczeń wyraźnie zmaleją.

 

Efektywne przewietrzanie 

 

Pasma świetlne mogą posiadać funkcję przewietrzania dzięki umieszczeniu w ich obrębie klap przewietrzających. Jest to doskonałe rozwiązanie latem, w upalne dni, kiedy to dzięki dodatkowej-naturalnej wentylacji w halach produkcyjnych robi się znacznie przyjemniej, a komfort pracy wyraźnie się poprawia. Opcja z przewietrzaniem sprawdzi się również w pomieszczeniach narażonych na duże zapylenia – takie jak np. stolarnie, spawalnie, warsztaty samochodowe, itp. Dzięki kwaterze uchylnej w łatwy i szybki sposób można pozbyć się pyłów, dymów i niekomfortowych oparów z wnętrza pomieszczeń. 

 

Niski koszt eksploatacji

 

Świetliki firmy Tech-Plast System dzięki zastosowaniu odpowiednio trwałych materiałów cechuje duża żywotność, dzięki czemu można cieszyć się nimi przez wiele lat. Wysoka jakość prefabrykatów użytych podczas produkcji wpływa na trwałość, minimalne koszty użytkowania, a także dużą odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

 

Zachowanie termoizolacyjności

 

Pasma świetlne wyróżniają się zachowaniem dużej termoizolacyjności dzięki zastosowaniu płyt z komorami powietrznymi o odpowiedniej grubości oraz strukturze. Ponadto dzięki odpowiednio dobranym parametrom docieplenia podstaw oraz obróbek zewnętrznych cechuje ich duża szczelność, ochrona przed zaciekami oraz zaleganiem śniegu.

 

Unikalny design

 

Pasma świetlne, jak i małe naświetla punktowe i wyłazy dachowe doskonale wpisują się zarówno w tradycyjne budynki i dachy, jak i nowoczesne budownictwo. Dzięki dużemu wyborowi formy takiego świetlika można estetyką dostosować się do danego obiektu, a przy tym wzbogacić formę jego dachu.