• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

świetliki dachowe

Świetliki NRO

Świetliki dachowe PPOŻ

Świetliki NRO w trosce o bezpieczeństwo pożarowe

Obiekty przemysłowe oraz biurowe podlegają licznym restrykcjom związanym z bezpieczeństwem i higieną pracy. Istotnym czynnikiem jest klasyfikacja NRO, która określa możliwość rozprzestrzenienia się ognia podczas pożaru. Nowoczesne świetliki dachowe nro mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe, właśnie za sprawą zapobiegania rozprzestrzenieniu się ognia.

Nasza firma dysponuje bogatym doświadczeniem w produkcji naświetli spełniających kryteria NRO. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją oraz montażem świetlików dostosowanych do specyfiki obiektu. W ten sposób, możesz przystosować swój budynek do norm PPOŻ.

Jak zbudowane są świetliki NRO?

Świetlik nro jest montowany na dachu nad ciągami komunikacyjnymi w budynku. Na co dzień dostarcza do budynku większych ilości światła dziennego, a także dba o lepszą wentylację oraz klimatyzację. Podczas pożaru staje się natomiast ważnym czynnikiem ochrony, którego zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się ognia.

Świetliki z przegrodami ogniowymi są zbudowane z aluminiowych profili oraz przeszkleń z poliwęglanu. To materiały niepalne i bardzo odporne na działanie wysokich temperatur. Naświetla stworzone z myślą o większym bezpieczeństwie pożarowym często są wyposażone w automatyczne systemy otwierania świetlików w momencie wykrycia zagrożenia pożarowego.

Zalety świetlików z przegrodami ogniowymi

Podstawowym zadaniem świetlików NRO jest zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia. Uchylona klapa filtruje dym wraz z palnymi substancjami. W ten sposób, zadymienie budynku jest ograniczone. Ponadto, w dolnych obszarach znajduje się więcej tlenu, co minimalizuje ryzyko ofiar w ludziach. Świetliki dachowe ppoż mogą również służyć jako włazy ewakuacyjne wykorzystywane przez służby ratownicze do przeprowadzenia szybkiej i sprawnej ewakuacji. Jak już mówiliśmy, w codziennej eksploatacji, świetlik nro rozświetla wnętrze oraz poprawia wentylację.

Świetliki dachowe nro dostosowane do specyfiki obiektu

W naszej ofercie dostępne są nowoczesne i funkcjonalne świetliki dachowe wykonane z poliwęglanu. Są one zgodne z normami BHP oraz NRO, dzięki czemu, podnoszą bezpieczeństwo i standard budynku. Projektując świetliki z przegrodami ogniowymi, zawsze uwzględniamy indywidualne oczekiwania klientów oraz specyfikę obiektu. Pasma świetlne to lekki system, który nie obciąża dachu. Projektując świetliki dbamy również o ich estetyczny wygląd, tak, aby nie zaburzyć naturalnej estetyki budynku.


Potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy?

Skontaktuj się teraz z naszym konsultantem.

Skontaktuj się z nami