• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

świetliki dachowe

Świetliki dachowe płaskie

Połaciowe świetliki dachowe dla budynków przemysłowych

Płaskie świetliki dachowe – jakie pełnią funkcje?

Głównym zadaniem świetlików dachowych jest dostarczanie większych ilości światła do wnętrz użytkowych. Najczęściej, są one wyposażeniem obiektów przemysłowych, dbając o wyższy komfort pracowników. Świetlik połaciowy jest dedykowany zarówno płaskim, jak również skośnym dachom. To sprawdzony sposób na rozświetlenie wnętrza oraz lepszą wentylację.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz montażem nowoczesnych świetlików dachowych. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem oraz zaawansowaną technologią potrzebną do obróbki metali i tworzyw sztucznych. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować spersonalizowane projekty dostosowane do indywidualnych oczekiwań naszych klientów.

Jakie zadania pełnią świetliki połaciowe?

Podstawową rolą naświetli dachowych jest dostarczanie do wnętrza użytkowego światła dziennego. Spotkamy się z nimi w wielu budynkach przemysłowych, w którym odpowiednie oświetlenie jest potrzebne do efektywnej pracy. Świetlik połaciowy jest montowany jako integralna część dachu. Może wypełnić przestrzeń pomiędzy dwoma blachodachówkami. Montaż jest możliwy zarówno w przypadku płaskich dachów, jak również skosów.

Wbrew pozorom, świetliki połaciowe oferują nam więcej korzyści. Istnieje możliwość montażu systemu, który pozwoli na uchylenie przeszklonych elementów, tak, aby wpuścić do wnętrza więcej powietrza. Dzięki temu, świetlik dachowy płaski wpływa na lepszą wentylację oraz klimatyzację obiektu. W prostej linii wpływa to na większe zadowolenie pracowników, a co za tym idzie, może zaoferować większą efektywność działania.

Większe bezpieczeństwo pożarowe

Świetliki mogą być również wykorzystane do zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego. Uchylny świetlik dachowy połaciowy może bowiem działać jako wyłaz ewakuacyjny. Jednocześnie, lepiej odprowadza dym i minimalizuje straty w obiekcie. Świetliki powstają w oparciu o normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak zatem widzisz, istnieje wiele argumentów, dla których warto zdecydować się na naświetla dachowe nowego typu.

Jak zbudowane są płaskie świetliki dachowe?

Ramą dla przeszklonych elementów są profile aluminiowe słynące z lekkości i wytrzymałości. Same przeszklenia są natomiast wykonane z nietłukących się tworzyw sztucznych, takich jak poliwęglan komorowy. Całość odznacza się zatem wyjątkową odpornością i praktycznością. W odróżnieniu od przeszkleń dawnego typu, nowoczesne świetliki dachowe płaskie nie obciążają konstrukcji dachu.

Dysponujemy bogatym doświadczeniem w projektowaniu, produkowaniu oraz montażu naświetli dachowych. Przy realizacji każdego projektu zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby klienta oraz specyfikę budynku. Za sprawą nowoczesnej technologii produkcyjnej jesteśmy w stanie szybko wytworzyć elementy potrzebne do stworzenia spersonalizowanych świetlików. Ze względu na indywidualne podejście do każdego projektu, przygotowane przez nas pasma świetlne płaskie odznaczają się większą funkcjonalnością.


Potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy?

Skontaktuj się teraz z naszym konsultantem.

Skontaktuj się z nami