• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

wyłaz dachowy
18-03-2019

Wyłaz dachowy – praktyczny sposób wejścia na dach

Konieczność szybkiego i sprawnego przedostania się na dach budynku wymusza na inwestorach wykonanie w połaci dachu –  wyłazu, czyli niewielkiego otworu, który umożliwi wejście na dach z wnętrza pomieszczenia.

Aby zabezpieczyć powstały wlot warto wykonać praktyczny kopułkowy wyłaz dachowy naszej firmy, dzięki któremu wejście będzie możliwe w każdym momencie i w łatwy sposób.

Indywidualne podejście do danej realizacji

Z racji tego, iż każda realizacja jest inna, a co za tym idzie każdy dach ma swoje indywidualne właściwości, nasze wyłazy również przybierają różne wymiary i formy. Dostosowujemy bowiem wygląd i rozmiar wyłazu do danej inwestycji, jednocześnie dbając o realizację indywidualnych potrzeb klienta. Pod dany otwór w dachu jesteśmy w stanie dobrać produkt, tak aby jego eksploatacja była najłatwiejsza.

Nasze wyłazy 

Produkowane przez nas wyłazy dachowe wyposażone są w podstawę stalową, ocynkowaną z miejscem na docieplenie i możliwość wykonania uszczelniającej obróbki blacharskiej/papowej, itp. Wysokość tejże podstawy dostosowana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju i grubości pokrycia dachu.

Cała konstrukcja otwierania wyłazu, wykonana jest z aluminium i może przyjąć formę kopułki/łukową bądź płaską. Krycie wykonane jest z płyty poliwęglanu komorowego w kolorze do wyboru: opalowym (mlecznym), bezbarwnym bądź brązowym o grubości dostosowanej do przeznaczenia danego pomieszczenia, w którym dany wyłaz ma się znajdować.

Świetlik ten posiada zawiasy, system otwierania z kłódką oraz możliwość zamontowania siłownika pneumatycznego do wspomagania procesu otwierania.

Zalety

Oprócz oczywistej funkcji, jaką jest funkcja bezpiecznego wyjścia na dach, wyłazy stanowią również doskonały świetlik dostarczający dodatkowe, naturalne światło słoneczne do pomieszczenia, dzięki zastosowaniu krycia płytami komorowymi.

Dodatkowo posiadają funkcję wentylacyjną, umożliwiając w razie zaistniałych potrzeb, przewietrzenie danego obiektu.

Wyłaz dachowywyłaz dachowy
wyłaz dachowy otwarty
pasma świetlne przed montażem