+48 68 346 46 01    
  • Doświadczenie
    12 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

Świetliki dachowe

Wysoki standard wykonania i terminowa realizacja naświetli dachowych

Naświetla dachowe

Najważniejszą funkcją naszych naświetli dachowych jest dostarczenie wielkopowierzchniowym obiektom naturalnego światła słonecznego, oszczędzając przy tym zużycie energii. Właściwe doświetlenie obiektu gwarantuje nie tylko poprawę komfortu pracy ale także wzrost jej wydajności.

Projekty wykonujemy zarówno dla nowopowstałych budynków przystosowanych do zamontowania świetlika jak również obiektów już istniejących. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowniczą dzięki czemu gwarantujemy kompleksową obsługę całego przedsięwzięcia zarówno w kwestii doradczej, projektowej jak i wykonawczej. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny tak aby w 100% sprostać jego oczekiwaniom. Ponadto każde naświetle dobieramy i projektujemy pod Państwa inwestycję.

Nasza oferta skierowana jest do klientów z terenu Polski a także krajów Unii Europejskiej.

Budowa naświetli dachowych

Jako polski producent naświetli dachowych korzystamy jedynie ze sprawdzonych materiałów najwyższej jakości oraz trwałości, przez co mamy pewność, że nasze wyroby są odporne na upływ czasu.

Oferowane przez nas naświetla dachowe składają się z podstawy nośnej z blachy ocynkowanej, ocieplonej dodatkowo styropianem lub wełną, konstrukcji aluminiowej a także pokrycia z poliwęglanu wielokomorowego mocowanego profilami aluminiowymi wraz z dedykowanymi do nich uszczelkami. Rodzaj poliwęglanu dobieramy najodpowiedniej dla danego obiektu pod względem termicznym oraz wielkości zapotrzebowania na światło. Ponadto wykonujemy obróbki zewnętrzne z blach w kolorze RAL dachu, tak aby świetliki wkomponowywały się w całość obiektu.

Rodzaje naświetli dachowych

W naszej gamie znajdują się zarówno naświetla punktowe o niewielkich rozmiarach jak również pasma świetlne pojedyncze bądź grupowe sięgające do nawet kilku tysięcy m2 na jednym obiekcie.

Biorąc pod uwagę miejsce montażu wykonujemy naświetla kalenicowe biegnące w kalenicy dachu, czyli w najwyższym punkcie połączenia dwóch połaci dachowych. W zawiązku z tym świetliki tego typu dają najwięcej równomiernego doświetlenia w danym pomieszczeniu oraz ułatwiają swobodny spływ wody opadowej i uniemożliwiają gromadzenie się śniegu na jego powierzchni. Innym typem są naświetla połaciowe, które dają światło jedynie dla części obiektu, która wymaga go najwięcej np. stanowisko pracy stałej.

Ze względu na kształt proponujemy naszym klientom naświetla łukowe bądź płaskie (jedno lub dwuspadowe). Jednakże te pierwsze mają o wiele większe możliwości zastosowań. Mogą przechodzić zarówno przez kalenicę jak również być zlokalizowane na połaci dachu.

Każdy rodzaj naświetla dachowego spełnia swoje kluczowe funkcje, lecz w zależności od typu obiektu oraz prowadzonej działalności wybieramy zawsze najlepsze rozwiązania tak aby uzyskać najbardziej optymalny efekt.

Działając zgodnie z klasyfikacją ogniową dla wyrobów budowlanych prefabrykujemy świetliki NRO, czyli nierozprzestrzeniające ognia oraz SRO.

Renowacje naświetli

Świadczymy usługi związane z szeroko pojętymi remontami naświetli dachowych. Przekształcamy stare świetliki o konstrukcjach stalowych pokryte szkłem zbrojonym na nowoczesne świetliki o doskonałym i ponadczasowym wyglądzie. Wymieniając ciężkie konstrukcje odchudzamy dach, gdyż nasze naświetla są aż o 2/3 lżejsze.


Potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy?

Skontaktuj się teraz z naszym konsultantem.

Skontaktuj się z nami