• Doświadczenie
    17 lat doświadczenia
  • Gwarnacja
    Jakości wykonania
  • Certyfikat
    ISO 9001:2015

Świetliki dachowe

Świetliki dachowe

Wysoki standard wykonania i terminowa realizacja naświetli dachowych

Naświetla dachowe

Najważniejszą funkcją naszych naświetli dachowych jest dostarczenie wielkopowierzchniowym obiektom naturalnego światła słonecznego, oszczędzając przy tym zużycie energii. Właściwe doświetlenie obiektu gwarantuje nie tylko poprawę komfortu pracy, ale także wzrost jej wydajności.

Projekty wykonujemy zarówno dla nowo powstałych budynków przystosowanych do zamontowania świetlika jak również obiektów już istniejących. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowniczą dzięki czemu gwarantujemy kompleksową obsługę całego przedsięwzięcia zarówno w kwestii doradczej, projektowej jak i wykonawczej. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny tak aby w 100% sprostać jego oczekiwaniom. Ponadto każde naświetle dobieramy i projektujemy pod Państwa inwestycję.

Nasza oferta skierowana jest do klientów z terenu Polski a także krajów Unii Europejskiej. Systematycznie pracujemy nad ulepszaniem naszej oferty, aby zaoferować naszym klientom nowoczesne świetliki dachowe na miarę XXI wieku.

Jakie korzyści wynikają z montażu naszych naświetli dachowych?

Oświetlanie wielkopowierzchniowych zakładów pracy, które muszą spełniać odpowiednie wymogi, wymaga wykorzystania dużej ilości energii. Utrzymanie hal przemysłowych, magazynów, fabryk czy zakładów przetwórstwa, wiąże się więc z wysokimi rachunkami za zużycie mediów. Przedsiębiorcy wobec tego szukają najbardziej skutecznych sposobów na oszczędzanie - potrzebują rozwiązań o niedużym wkładzie finansowym w porównaniu do tego, ile może się zwrócić dzięki inwestycji. Dlatego wybierają między innymi nasze naświetla dachowe, które przepuszczają naturalne światło do wnętrza obiektów, mających bardzo ograniczony dostęp do światła dziennego.

Nasze świetliki dachowe, szczególnie przy dobrej pogodzie, mogą z powodzeniem zastąpić standardowe żarówki mocowane w budynkach przemysłowych. Oferowane przez nas naświetla dachowe wpuszczają odpowiednią ilość światła gwarantując komfortowe warunki pracy na hali. Dobieramy i montujemy naświetla na dachu tak, by doskonale oświetlały wnętrza przez długi czas - dzięki temu włączenie sztucznego światła będzie konieczne o wiele później, niż dotychczas. Poza tym naturalne światło słoneczne, wpadające przez nasze świetliki dachowe, wpływa pozytywnie na samopoczucie i wydajność pracowników.

W dodatku nasze świetliki dachowe wyróżniają się znakomitą izolacyjnością termiczną, dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła. Oferujemy nowoczesne naświetla dachowe, pozwalające także na swobodną wentylację dużych powierzchni, co pomaga w utrzymaniu dobrej jakości powietrza w obiektach pracowniczych. Nasze świetliki na dach mogą też jednocześnie pełnić funkcję systemu oddymiającego. Co równie ważne, naświetla dachowe montowane przez nas są rozwiązaniem bardzo ekologicznym, pozwalającym na znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej w dobie nie tylko kryzysu klimatycznego, ale też energetycznego.

Budowa naświetli dachowych

Jako polski producent naświetli dachowych korzystamy jedynie ze sprawdzonych materiałów najwyższej jakości oraz trwałości, przez co mamy pewność, że nasze wyroby są odporne na upływ czasu.

Oferowane przez nas naświetla dachowe składają się z podstawy nośnej z blachy ocynkowanej, ocieplonej dodatkowo styropianem lub wełną, konstrukcji aluminiowej a także pokrycia z poliwęglanu wielokomorowego mocowanego profilami aluminiowymi wraz z dedykowanymi do nich uszczelkami. Rodzaj poliwęglanu dobieramy najodpowiedniej dla danego obiektu pod względem termicznym oraz wielkości zapotrzebowania na światło. Ponadto wykonujemy obróbki zewnętrzne z blach w kolorze RAL dachu, tak aby świetliki wkomponowywały się w całość obiektu.

W jaki sposób produkujemy świetliki z poliwęglanu?

Nasza firma dysponuje urządzeniami oferującymi najnowocześniejszą technologię obróbki metali oraz tworzyw sztucznych. Dzięki temu, jesteśmy w stanie produkować elementy dostosowane od indywidualnych potrzeb naszych klientów. Podstawą są aluminiowe profile odznaczające się wysoką wytrzymałością oraz lekkością. Stanowią one ramę dla przeszklenia wykonanego z poliwęglanu.

Wszechstronne właściwości tworzyw sztucznych sprawiają, że coraz częściej sięgamy po innowacyjne materiały, które mogą nam zaoferować szersze możliwości. Naświetla dachowe z poliwęglanu komorowego stanowią świetną izolację termiczną oraz akustyczną, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także spełniają normy bezpieczeństwa pożarowego. Wybierając poliwęglanowy świetlik dachowy nie musimy się obawiać, że przeszklenie ulegnie rozbiciu.

Rodzaje naświetli dachowych

W naszej gamie znajdują się zarówno naświetla punktowe o niewielkich rozmiarach jak również pasma świetlne pojedyncze bądź grupowe sięgające do nawet kilku tysięcy m2 na jednym obiekcie.

Biorąc pod uwagę miejsce montażu wykonujemy naświetla kalenicowe biegnące w kalenicy dachu, czyli w najwyższym punkcie połączenia dwóch połaci dachowych. W zawiązku z tym świetliki tego typu dają najwięcej równomiernego doświetlenia w danym pomieszczeniu oraz ułatwiają swobodny spływ wody opadowej i uniemożliwiają gromadzenie się śniegu na jego powierzchni. Innym typem są naświetla połaciowe, które dają światło jedynie dla części obiektu, która wymaga go najwięcej np. stanowisko pracy stałej.

Ze względu na kształt proponujemy naszym klientom naświetla łukowe bądź płaskie (jedno lub dwuspadowe). Jednakże te pierwsze mają o wiele większe możliwości zastosowań. Mogą przechodzić zarówno przez kalenicę jak również być zlokalizowane na połaci dachu.

Każdy rodzaj naświetla dachowego spełnia swoje kluczowe funkcje, lecz w zależności od typu obiektu oraz prowadzonej działalności wybieramy zawsze najlepsze rozwiązania tak aby uzyskać najbardziej optymalny efekt.

Działając zgodnie z klasyfikacją ogniową dla wyrobów budowlanych prefabrykujemy świetliki NRO, czyli nierozprzestrzeniające ognia oraz SRO. Pasma świetlne dachowe mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby w razie pożaru służyć jako wyłaz ewakuacyjny. To kolejny argument przemawiający na korzyść nowoczesnych świetlików.

Cena świetlików dachowych

Bardzo często otrzymujemy zapytania o cenę zaprojektowania, stworzenia oraz montażu nowoczesnych świetlików dachowych. W praktyce, wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań naszych klientów. Oferujemy proste świetliki łukowe, kalenicowe oraz dwuspadowe. Na cenę wpływa specyfika budynku oraz rozmiar zamówionych przeszkleń. Poliwęglanowe świetliki dachowe nie wiążą się jednak z poważnymi wydatkami, ponieważ koszt materiałów nie jest wygórowany.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które chcą wyposażyć swój budynek w nowoczesne świetliki dachowe aluminiowe. Z przyjemnością udzielimy wyczerpujących informacji, a także wykonamy wstępną wycenę. Biorąc jednak pod uwagę korzyści długofalowe, dachowe pasma świetlne są postrzegane jako opłacalna inwestycja.

Renowacje naświetli

Świadczymy usługi związane z szeroko pojętymi remontami naświetli dachowych. Przekształcamy stare świetliki o konstrukcjach stalowych pokryte szkłem zbrojonym na nowoczesne świetliki o doskonałym i ponadczasowym wyglądzie. Wymieniając ciężkie konstrukcje odchudzamy dach, gdyż nasze naświetla są aż o 2/3 lżejsze.To główny powód, dla którego wiele firm decyduje się wymienić przestarzałe przeszklenia na nowoczesne naświetla poliwęglanowe.

Restrykcyjne normy przeciwpożarowe oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy wyznaczają kierunek w projektowaniu nowoczesnych budynków przemysłowych i biurowych. Innowacyjne pasma świetlne to nieodzowny element infrastruktury, który dostarcza do wnętrza więcej światła dziennego, poprawia wentylację, a także zwiększa bezpieczeństwo pożarowe.

Dlaczego warto zlecić świetliki kalenicowe naszej firmie?

Jako producent świetlików dachowych możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą potrzebna do realizacji projektów dostosowanych do oczekiwań klientów. Dysponujemy zaawansowanym sprzętem umożliwiającym precyzyjną obróbkę metali. Produkcja świetlików dachowych nie ma przed nami żadnych tajemnic. Co więcej, aktywnie dążymy do ulepszania naszej oferty, tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Oferujemy naświetla dachowe łukowe, kalenicowe oraz połaciowe. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chętnie podejmujemy się nowych wyzwań. Zadbamy o spersonalizowany projekt, szybką produkcję oraz wygodny montaż wybranych świetlików. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez naszą firmę pasma świetlne okażą się strzałem w dziesiątkę w budynkach przemysłowych.


Potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy?

Skontaktuj się teraz z naszym konsultantem.

Skontaktuj się z nami